Z pasji do pisania

20 lutego w Czytelni Naukowej w Aninie odbył się wieczór autorski Pani Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki m. in. sagi „Cukiernia pod Amorem” .

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to pisarka, dziennikarka oraz autorka scenariuszy do wielu seriali i programów rozrywkowych.

Podczas jej wieczoru autorskiego, sala Czytelni Naukowej pękała w szwach. Pani Małgorzata przybliżyła nam kulisy swojej pracy i zaprosiła do wspaniałego świata swojej wyobraźni. Zapowiedziała także premierę swojej najnowszej książki „Osiedle Sielanka”, która nie przypadkowo będzie opowiadała o osiedlu przypominającym dzisiejszy Anin.

Spotkanie odbyło się w Tłusty Czwartek. Każdy z przybyłych mógł więc z tej okazji skosztować pysznych pączków i faworków, do pałaszowania których zachęcał mąż pisarki- znany reżyser Wojciech Adamczyk.

Sagą „Cukiernia Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, autorka podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, czytelnicy śledzą losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności. Pierwszą książkę z serii opublikowała w 2010 roku. Dzisiaj żegna się z czytelnikami ostatnim tomem “Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas”.

Tym razem pisarka opowiada o wieku dojrzałym swoich bohaterek i latach 1970 – 2016. Monika wyjeżdża do Stanów i tam wychodzi za mąż za milionera. Teresa przenosi się z Gdańska do Łodzi, przypadek sprawia, że również zamieszka zagranicą. Lustrzane losy przyjaciółek znajdują zwieńczenie w Zajezierzycach.

Skip to content