Książkomat to urządzenie pozwalające na odbiór zarezerwowanych książek z internetowego katalogu biblioteki. Jest on czynny całodobowo. Po zamówieniu książki do książkomatu, będzie można ją odebrać
w ciągu 3 dni.

Do odebrania zamówionej książki z książkomatu potrzebna jest karta biblioteczna. Aby otworzyć skrytkę należy zeskanować kod kreskowy karty, zbliżając ją do czytnika laserowego na odległość ok. 10 cm. Można także manualnie wprowadzić numer karty, klikając na ekranie ikonkę „Odbiór”. Na ekranie wyświetli się lista zamówionych tytułów oraz guzik „Otwórz”, który należy nacisnąć. Odpowiednia skrytka otworzy się automatycznie. Po wyjęciu książki należy zamknąć skrytkę.

Urządzenie umożliwia wydrukowanie potwierdzenia transakcji.

Urządzenia tego typu znajdują się w wypożyczalniach:

  • w osiedlu Wawer, ul. Błękitna
  • w osiedlu Miedzeszyn, ul. Agrestowa
  • w osiedlu Falenica, ul. Walcownicza
  • w osiedlu Radość, ul. Powojowa.
  • w osiedlu Zerzeń, na terenie Szkoły Podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej 2
  • w osiedlu Nadwiśle, przy szkole podst. 404, ul. Cyklamenów.
    Dostępny jest: pn-pt 6-21 i sob-nie 9-16:30.

Książkomat w Zerzniu

Książkomat znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 109 przy ul. Przygodnej 2 i jest dostępny dla naszych Czytelników w następujących godzinach:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek: 7.00-21.00
• sobota i niedziela: 8.00-20.00

Można do niego zamawiać książki z Wypożyczalni Nr 26 z ul. Błękitnej 32 w Wawrze.

Załadunek zamówionych książek realizowany jest przez Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 26 w dni powszednie w godz. 8.00-10.00. Oprócz odbioru zamówionych tytułów istnieje również możliwość zwrotu książek za pomocą wrzutni bibliotecznej umieszczonej naprzeciwko książkomatu. Zwrócone książki wyjmowane są raz dziennie w godz. 8.00-10.00. Prosimy o zwracanie wyłącznie egzemplarzy wypożyczonych w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26.

Jak zamówić książkę do książkomatu w osiedlu Zerzeń?

1. Aby zamówić książkę do książkomatu należy zalogować się w katalogu na stronie https://www.warszawa-wawer.sowa.pl/ (otwiera sie w nowym oknie)

2. Pozycje z katalogu najlepiej zawęzić do „Wyp. 26 (Błękitna)” i sprawdzić dostępność.

3. Następnie należy wybrać książkę ze zbiorów Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 26 klikając na pole „Wypożycz” znajdujące się po prawej stronie.

4. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji „Książkomat osiedle Zerzeń”.

5. Po otrzymaniu maila z informacją, że książka jest do odbioru, można ją odebrać w wybranym przez siebie książkomacie. Do odbioru zamówionej książki niezbędna jest karta biblioteczna, którą należy zeskanować lub numer karty bibliotecznej, który należy wpisać na ekranie urządzenia.

Skip to content