„Czytaj z nami!”

Czytaj z nami!: ”Wielka Księga Wartości” Esteve Pujol i Pons.

Czytaj z nami! to nowa akcja Biblioteki Wawerskiej, w ramach której bibliotekarze z poszczególnych filii będą prezentować recenzje, opinie i podpowiedzi dotyczące szczególnie polecanych książek, znajdujących się w naszych zbiorach.

Jeśli czytali już Państwo tę publikację, prosimy o podzielenie się wrażeniami w komentarzach na Facebooku!

Wypożyczalnia nr 82 w Miedzeszynie ma przyjemność polecić dzieciom i dorosłym książkę ”Wielka Księga Wartości” Esteve Pujol i Pons.
Znajdziemy w niej 26 historii: adaptacje baśni braci Grimm, Andersena i innych autorów, ludowe opowieści z Rosji, Chin, Argentyny, Kamerunu, Indii. Wszystkie mówią o tym, czym warto kierować się w życiu.

Opowiadają o wolności, przyjaźni, wytrwałości, sprawiedliwości, zaufaniu, rozsądku, współpracy, radości, tolerancji, ekologii. Pokazują, jak ważna jest konsekwencja w działaniu, poświęcenie dla dobra rodziny, wiara we własne siły i słuszność dokonanych wyborów. Podanie o drewnianym talerzu uczy szacunku dla starszych, historia George’a Washingtona i drzewa czereśni zachęca do uczciwości, „Koszula szczęśliwego człowieka” dowodzi, że szczęście nie zależy od zamożności.

Wszystkie historie kończą się morałem, a na końcu książki znajdziemy jeszcze aforyzmy odnoszące się do każdej omawianej wartości.
Książka inspiruje do rozmów w rodzinie i dyskusji w szkole, wprowadza dzieci w świat uczuć, a dla rodziców i nauczycieli może być pomocą we wspieraniu rozwoju emocjonalnego najmłodszych.


Dodatkową wartością są oryginalne, przykuwające uwagę, artystyczne ilustracje.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i wypożyczenia tej wartościowej publikacji!

Skip to content