„Ale kozak! Czyli słów kilka o łucznictwie konnym – i nie tylko”

Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy zapraszają dzieci w wieku 8+ wraz z opiekunami na nieodpłatny pokaz: „Ale kozak! Czyli słów kilka o łucznictwie konnym – i nie tylko”.

O zamianie deskorolki na… łuk i konia opowie Anna Sokólska – od 2013 roku aż do dziś najlepsza łuczniczka konna na świecie i w Polsce, złota medalistka Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie

Najstarsze dowody stosowania łuków szacuje się na około 50 tysięcy lat. Łuk jest jedną z pierwszych skonstruowanych przez człowieka maszyn i pierwszym w dziejach przykładem celowego magazynowania energii mechanicznej. Łucznicy wielokrotnie wpływali na bieg  historii – zwłaszcza jeśli posadzić ich na konia.

Łucznictwo to jeden z eleganckich, tzw. białych sportów i dyscyplina olimpijska. Ale kto z Was słyszał o łucznikach konnych? O zawodach, na których jeźdźcy pędzący w pełnym galopie strzelą z łuku do tarcz i trafiają dziesiątki? O pokazach konnych, na których najlepsi potrafią strącać strzałami latające krążki?

Pokaz odbędzie się 7 marca 2020 roku w Bibliotece nr 26, ul. Błękitna 32

Pokaz realizowany w ramach budżetu obywatelskiego Miasto Stołeczne Warszawa

Do zobaczenia na pokazie!

Skip to content