Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy jest nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się instytucją, która prowadzi aktywną działalność kulturalną, oświatową i wydawniczą. Wdrażamy nowe pomysły i rozwiązania z myślą o naszych Czytelnikach.

Naszym Czytelnikiem może zostać każdy mieszkaniec Warszawy. Znajdziecie u nas oprócz księgozbiorów również dzienniki, dwutygodniki, miesięczniki i kwartalniki. Nasze filie wyposażone są w nowoczesny sprzęt komputerowy ze stałym dostępem do Internetu.

Publikujemy kwartalnik „Między nami Aninianinami” i prace promujące historię Wawra. Podejmujemy również współpracę z warszawskimi organizacjami pozarządowymi.

Organizujemy Dzień Sąsiada w ramach inicjatywy QRuchu Sąsiedzkiego i włączamy się w ogólnopolską akcję Odjazdowego Bibliotekarza, czyli rajdu rowerowego czytelników i sympatyków biblioteki.

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty!

dyrektor Biblioteki Publicznej w dzielnicy Wawer, m.st. Warszawa – Jacek Czarnowski

O Bibliotece (plik ETR) (otwiera się w nowym oknie)

Patron Biblioteki

Patronem naszej Biblioteki jest Konstanty Ildefons Gałczyński więcej

Misja Biblioteki

Podstawowymi wartościami moralnymi, określającymi misję zawodu są ochrona wolności intelektualnej, prawa do swobodnego wyrażania myśli, prawa do swobodnego dostępu do wiedzy, informacji i kultury oraz przestrzeganie zasady neutralności w sprawach ideologii, życia politycznego i religii. więcej

Nasze filie

Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawa posiada kilkanaście filii działających w osiedlach dzielnicy.
więcej o filiach

Kontakt z sekretariatem i dyrekcją

Zapoznaj się z danymi kontaktowymi

Skip to content