Aktualności,  Filia Radość

Dzień Radosnego Jeża- relacja

W piękną, słoneczną sobotę 28 września na placu przed kulturoteką w Radości odbył piknik rodzinny pn. „Dzień Radosnego Jeża”, zorganizowany wspólnie przez wawerską Bibliotekę Publiczną oraz Wawerskie Centrum Kultury.

Mieszkańcy dzielnicy, którzy przybyli na ten piknik rodzinny zapełnili szczelnie plac przed kulturoteką. Powitali ich Dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury Pani Barbara Karniewska oraz dyrektor wawerskiej Biblioteki Publicznej Pan Jacek Czarnowski.

Na scenie wspaniale zaprezentowali się mali artyści w przedstawieniu „Zwierzęta też mają sny”. Spektakl wyreżyserował Szczepan Szczykno.

Wystąpił zespół „Kolorowe nutki” czyli dzieci z filii WCK w Radości. Z pogadanki przyrodniczej o jeżach dowiedzieliśmy się wiele o tych zwierzątkach i poznaliśmy ich zwyczaje. Nie mogło zabraknąć także quizu o jeżach z atrakcyjnymi nagrodami.

Gromkimi brawami nagrodzono koncert szantowy „Bosmańskie klimaty” w wykonaniu Jana Jeża oraz Grzegorza Samsona.

Na przybyłe na wydarzenie dzieci czekało także wiele innych atrakcji takich jak animacje czy zabawy. Nikt się nie nudził!

Każdy mógł się poczuć artystą, biorąc udział w warsztatach malarskich „Świdermajer pod sosnami”. Dla miłośników lokalnej historii Radości przygotowano grę terenową.

Nikt nie wyszedł głodny, a to dzięki naszym sponsorom Pizzy z Radości oraz Piekarni Oskroba.