Aktualności,  Czytelnia Naukowa

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

W Czytelni Naukowej odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk z okazji promocji kolejnej części sagi „Cukiernia pod Amorem”.

Autorka przybliżyła historię swojej twórczości, opowiadała o trudnej pracy pisarki, a także o życiu w Aninie. Na zakończenie każda z przybyłych osób mogła delektować się pysznym tortem przy lampce wina czy też nabyć książki i audiobooki. Każdy z przybyłych na spotkanie otrzymał od Pani Małgorzaty…ciastko z wróżbą.

Po autografy ustawiła się długa kolejka chętnych. Pisarka otrzymała bukiet pięknych kwiatów od Zarządu Dzielnicy Wawer, które w jego imieniu wręczył Dyrektor Biblioteki Publicznej w Wawrze -Jacek Czarnowski.

„Ciastko z wróżbą” to pierwsza część drugiej serii „Cukierni Pod Amorem”, dalsze losy Hryciów, którym los nie oszczędza dramatycznych przeżyć. Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek, syn Waldemara Hrycia. Mimo wahań ze strony ojca to właśnie jego pomysłowe ciastko z wróżbą ma być wystawione do konkursu.

Waldemar i Helena martwią się nie tylko o debiut zawodowy Zbyszka, lecz także o jego nowy związek z nieznaną dziewczyną.

Złymi przeczuciami napawa ich również zapowiedziana wizyta prawniczki z Nowego Jorku – Moniki Grochowskiej-Adams, zatrudnionej przez spadkobierców przedwojennych właścicieli cukierni. Podczas obchodów Monika Grochowska-Adams nieoczekiwanie spotyka dawną przyjaciółkę, Tessę Steinmeyer. Obie panie, dziś już pod siedemdziesiątkę, to kobiety sukcesu, wracają jednak tu, gdzie upłynęło ich dzieciństwo. To spotkanie nie jest przypadkowe. Tessa, poważnie chora, przyjeżdża do Gutowa, aby załatwić niedokończone przed laty sprawy…

Skip to content