Relacja ze spotkania z pisarką Anną Partyką-Judge

17 października w Czytelni Naukowej w Aninie odbyło się spotkanie z pisarką Anną Partyką-Judge.

Autorka opowiadała o swoim życiu a także prezentowała swoją najnowszą książkę „Na krawędzi uczuć”, wydaną w Wydawnictwie Replika. Pani Anna zaraziła zebranych swoim optymizmem i energią życiową.

Anny Partyka-Judge urodziła się i wychowała w Świnoujściu. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Szczecinie. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu (Filia Szczecin). Od 1988 r. przez szereg lat pełniła funkcję prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Poetycko debiutowała w roku 1977 w tygodniku „Spojrzenia”. Jej wiersze publikowane były w Polskim Radio Szczecin i prasie szczecińskiej. Kilkanaście utworów znalazło się w almanachach W cieniu morza (1980), Wewnętrzne morze (1997), W ciepłym piasku poezji (2002), Poławiacze wzruszeń (2010), Poezja jest w nas (2012). Wydała tomik wierszy „Tyle ci dam” (1999). Puzzle jest jej pierwszym doświadczeniem beletrystycznym. Obecnie mieszka na stałe w Hiszpanii.

„Na krawędzi uczuć” to opowieść o sześciu kobietach stojących na krawędzi tego, co jeszcze niedawno uznawały za udane życie. Sześć dramatów, nie zawsze wiodących do szczęśliwego zakończenia. Sześć świetnie wykreowanych historii. Mimo jesiennej pory, wszystkie w tym samym czasie trafiają do nadmorskiego kurortu. Czego poszukują ?

Autorka dedykuje tę książkę kobietom silnym i słabym, kobietom odważnym i pełnym strachu, kobietom, które nie przestają marzyć!

Skip to content