Wawerski komiks historyczny

Z okazji 150-lecia gminy Wawer, Wawerska Biblioteka Publiczna wydała komiks opisujący najważniejsze wydarzenia historyczne na terenie dawnej gminy, a obecnie dzielnicy Warszawy. Autorką komiksu jest Monika Rudnicka.

Wawer w tym roku obchodzi swoje 150-lecie. Wawerska Biblioteka Publiczna postanowiła w nietypowy sposób uczcić tę okrągłą rocznicę i wydała komiks pt. “Tajemnica 13 portali”. Dowiemy się z niego, jak kiedyś wyglądała gmina, a obecnie dzielnica Warszawy. W podróż do przeszłości zabiorą nas magiczne przejścia, dzięki którym zapoznamy się z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi na tym terenie.

Poznamy więc zwyczaje tutejszych Słowian, dowiemy się, co działo się w Wawrze w okresie napoleońskim oraz jaki wpływ na dzielnicę miała II wojna światowa. Autorka komiksu, Monika Rudnicka tłumaczy, że przy tworzeniu opowieści chciała połączyć ze sobą różne okresy historyczne i tak narodził się pomysł podróżowania w czasie.

Komiks można otrzymać w Wawerskiej Bibliotece Publicznej przy ul Trawiastej 10 za symboliczną cegiełkę o wartości 10 zł.