Poczytaj mi Wisło- podsumowanie projektu

W tegoroczne lato na wawerskiej Plaży Romantycznej nasza Biblioteka, tak jak w roku poprzednim, prowadziła projekt „Poczytaj mi Wisło”.

Plażowicze mieli do dyspozycji regał z książkami i czasopismami. Mogli z nich korzystać a nawet zabrać do poczytania w domu by po zakończeniu lektury zwrócić je na plaży bądź w dowolnej filii naszej Biblioteki.

Staraliśmy się by zamieszczone tam pozycje trafiły w gusta każdego Czytelnika. Szereg pozycji adresowaliśmy do najmłodszych. Jak się można było spodziewać, cieszyły się one sporą popularnością na równi z plażowymi zabawkami. Współpracowaliśmy z Warszawskimi Plażowymi, którzy dbali o ekspozycję naszych zbiorów obok swojego pawilonu.

Leżak, słońce i…książka. Te elementy wyśmienicie wypełniały czas plażowiczom.

– Mój pomysł na relaks w letnie weekendy stanowiły leżak i książka w ręku. Zaraziłem nim moją żonę- powiedział Pan Henryk z Falenicy, którego zaczytanego spotkaliśmy nad Wisłą.

Nasze działania nie ograniczyły się wyłącznie do obszaru Plaży- wypłynęliśmy bowiem na szersze wody. Książki i informację o projekcie udostępniliśmy na promie „Inna Bajka”, który kursował w wakacje między wiślanymi brzegami dzielnic Wawra i Wilanowa. Była to doskonała promocja projektu- po zakończonym rejsie przy regale ustawiała się grupa zainteresowanych Czytelników.

Projekt promowaliśmy również w Urzędzie Dzielnicy Wawer. Na zakończenie plażowego sezonu zorganizowaliśmy wydarzenie „Pożegnanie Lata”, podczas którego mieszkańcy dzielnicy spędzili czas na rodzinnych grach, konkursach a także słuchając szant czy też pływając po rzece wiślaną szkutą.

W przyszłym sezonie będziemy z pewnością i z nieukrywaną przyjemnością kontynuować sukces naszego projektu.