Pan Ekosamochodzik czyli wiosenne porządki na Plaży Romantycznej

Jak co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców Wawra, pasjonatów ekologii, miłośników Wisły i entuzjastów zabaw na świeżym powietrzu na imprezę plenerową „Pan EkoSamochodzik” na Plaży Romantycznej, która odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w godzinach 10.00-18.00.

Zabawę tradycyjnie rozpocznie sprzątanie brzegów Wisły i okolicznych zarośli, a zakończy ognisko z kiełbaskami oraz wspólne śpiewanie piosenek żeglarskich i turystycznych. Podczas imprezy będzie można wziąć udział w muzycznych warsztatach ekologicznych, zajęciach przyrodniczych i grach zręcznościowych, koncercie szantowym w wykonaniu Piotra Michalczyka oraz nowatorskiej literacko-ekologicznej grze terenowej z nagrodami. Na bibliotecznej mikro wystawie biblioteka zaprezentuje „zielone” książki znajdujące się w wawerskich filiach.

Na plaży będą pracować (i biwakować) wielbiciele caravaningu CamperMajstry, którzy wraz z fanami terenówek z Adventure4x4.PL pomogą zebrać i wywieźć znalezione „skarby”. Obie grupy, wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wawer i Biblioteką Wawerską, są współorganizatorami imprezy.

Projekt finansuje Dzielnica Wawer.
Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!