FabLab muzyczny Pobite Gary! jest stałym punktem na mapie Warszawy, do którego muzykujący mieszkańcy w każdym wieku mogą przyjść, aby rozwijać swoje muzyczne pasje. Muzykowanie indywidualne i zespołowe to coś, czego trzeba spróbować, to także przyjemność, do której warto wrócić po latach. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów grania i śpiewania. Naszym celem jest stworzenie Wam warunków do aktywności muzycznej.

Fab Lab

FabLab to miejsce dla każdego, w kim drzemie muzyka. Tutaj, w swobodnej i przyjaznej atmosferze można zajmować się nią na wiele sposobów, można eksperymentować i ćwiczyć, tworzyć i dzielić się efektami pracy. Nie trzeba być wirtuozem, ważne, żeby chcieć zajmować się muzyką!

W FabLabie Pobite Gary! nieodpłatnie udostępniamy salę prób, instrumenty, a nawet studio nagraniowe z reżyserką. Można także skorzystać ze wsparcia profesjonalnych muzyków i instruktorów.

Niedługo plan zajęć zapełni się naszymi propozycjami, ale wpływ na program FabLabu będą mieć także użytkownicy.

Chcemy, aby FabLab był miejscem, gdzie rozkwitają indywidualne talenty i kreatywność, a także dobre relacje międzyludzkie i współpraca. Pojawią się tu regularne zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i seniorów. Stawiamy także na działania międzypokoleniowe, dające przestrzeń dla wymiany myśli i doświadczeń muzycznych.

Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i zespoły amatorskie, muzykujących seniorów oraz zorganizowane grupy szukające przestrzeni do muzykowania i rozwoju umiejętności.

Dlaczego muzyka?

 • Muzyka jest dobrem, które wzbogaca nasze życie, podnosi jego jakość, jest wspaniałym językiem komunikowania się między ludźmi, daje poczucie szczęścia i piękna, przynosi dobrą energię i przyjaźń, buduje sukcesy życiowe.
 • 98% ludzi na świecie rodzi się ze zdolnościami muzycznymi wystarczającymi do tego, aby czysto śpiewać i muzykować. Rozwój słuchu muzycznego jest najintensywniejszy w pierwszych latach życia, ale przez całe życie można kształtować rozmaite umiejętności muzyczne. Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno!
 • Muzyka to język emocji i wyobrażeń, który działa na nasz mózg i pobudza wyobraźnię w sposób, którego żaden przekaz słowny nie jest w stanie zastąpić. Dzięki temu wspiera naszą indywidualność, wrażliwość i kreatywność.
 • W muzyce ważne jest czyste i zgodne brzmienie, poczucie tonacji i czasu, które warto osiągnąć dla wspólnego sukcesu i satysfakcji. Zespołowe śpiewanie i granie sprzyja obecności w naszym życiu wielu potrzebnych wartości: wzajemnego szacunku, rzetelności, umiejętności dialogu, empatii.
 • Praktyka muzyczna daje poczucie sprawczości i satysfakcji z wyników pracy, wzmacnia pewność siebie, umiejętność samodyscypliny i organizacji czasu.
 • Zespołowe muzykowanie przywołuje i rozwija nasze umiejętności współpracy w grupie, stwarza przestrzeń dla współpracy i przyjaźni, inspiruje do rozwoju i konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
 • Pracujmy muzycznie i integrujmy się wokół muzyki !

Nasze propozycje w FabLabie:

 • zajęcia muzyczno – ruchowe dla dzieci,
 • zajęcia muzyczne dla grup zorganizowanych (przedszkola, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńczo-wychowawcze, MOS, MOW, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w tym także szkoły specjalne),
 • przestrzeń do pracy dla amatorskich grup muzykujących,
 • warsztaty rodzinnego muzykowania,
 • grupowe zajęcia instrumentalne dla wszystkich grup wiekowych,
 • śpiewanie w grupach – dla wszystkich grup wiekowych,
 • udostępnianie sali prób oraz studia nagrań,
 • organizacja wydarzeń muzycznych.

KONTAKT:

tel.: +48 536 100 009
mail: fablabpobitegary@rodzinnawarszawa.pl

Zapraszamy na Facebooka FabLabu: https://www.facebook.com/FabLab-Pobite-Gary-1081166535424848/

Dżem na Błękitnej

Dżem na Błękitnej jest otwartą grupą instrumentalną dla osób szukających miejsca do zespołowego muzykowania. Zapraszamy osoby, które grają na dowolnym instrumencie na poziomie podstawowym lub zaawansowanym i mają ochotę pomuzykować w grupie dla przyjemności, przywołać zapomniane umiejętności i rozwinąć indywidualną grę na instrumencie. Dżem na Błękitnej nawiązuje do idei jam session, zatem na zajęciach będą pojawiać się różni muzycy wspierający uczestników w zabawie muzycznej i bardzo podstawowej improwizacji. Zespół oparty na bluesowych brzmieniach i rytmach składa się z klasycznego gitarowego bandu wspieranego przez sekcję dętą.

Zgodnie z naszą stałą regułą prowadzący dostosowują poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy miał przyjemność z muzykowania.

Dżem na Błękitnej prowadzi Bartosz Smorągiewicz – saksofonista jazzowy, klarnecista, kompozytor i nauczyciel z pomocą Piotra Łabanowa, gitarzysty i basisty. Prowadzący tworzą duet, wspierający uczestników Dżemu w bezstresowym eksplorowaniu muzyki instrumentalnej i improwizacji.

KomponujeMY

Zapraszamy na autorskie warsztaty kompozytorskie dla młodzieży

Podczas warsztatów w przyjaznej i bezstresowej atmosferze odczarujemy pojęcie kompozytor i udowodnimy, że tworzyć muzykę może absolutnie każdy, bez względu na poziom i wcześniejsze doświadczenia. Podczas warsztatów uczestnicy w kreatywny sposób sami komponują utwory, a każda nuta ma ważny wkład w efekt końcowy i każdy ma poczucie, że jakaś część powstałego utworu jest Jego. Inspiracją do naszych muzycznych eksploracji staną się kreatywne ćwiczenia rytmiczne, odgłosy nas otaczające, a także obrazy, teksty literackie i improwizacje.

O prowadzącej:

Magda Barszcz- skrzypaczka, kompozytorka szczególnie zainteresowana współpracą z innymi dziedzinami sztuki oraz improwizacją. Współpracuje i tworzy nowe utwory z tancerzami, artystami wizualnymi, aktorami i muzykami z całego świata. Aby podzielić się swoją pasją do muzyki i kompozycji z innymi, pracuje jako lider warsztatówz różnymi grupami społecznymi, współpracowała m.in. z: Barbican, London Music Masters, University College London Hospital(osoby z demencją), The Garden School(dzieci i młodzież autystyczna). Magda prowadzi zajęcia używając autorskiego programu stworzonego przez Barbican Creative Learning w Londynie, który polega na partycypacyjnym tworzeniu autorskiej muzyki przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie. Magda jest absolwentką Konserwatorium w Maastricht oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie, którą ukończyła z wyróżniającym wynikiem końcowym za badania na temat wyobraźni dziecięcej i nagrodą specjalną Guildhall ‘Starred’ award za utwór Kuki oparty na tych badaniach.

Od 2018 roku Magda współpracuje z fundacją „Muzyka jest dla wszystkich” prowadząc projekt kompozytorski w świetlicach środowiskowych.

Nauka gry na instrumencie perkusyjnym

Na zajęcia z gry na zestawie perkusyjnym zapraszamy zarówno osoby, które nigdy nie miały kontaktu z perkusją, jak również te, które próbują już swoich sił na tym instrumencie. Na lekcjach poznamy podstawy gry, różne stylistyki, zapis nutowy, nauczymy się grać z podkładami i z innymi instrumentami (np. gitarą basową). Będziemy uczyć się różnych piosenek (wybranych wspólnie) i różnych ćwiczeń, dzięki którym będziemy stopniowo doskonalić nasz warsztat perkusyjny. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Orkiestra ukulele

Orkiestra Ukulele to grupa młodzieży i dorosłych, która zgłębia podstawy gry na ukulele i obsługę instrumentu. Członkowie grupy mają wpływ na repertuar, który pojawia się na zajęciach, zapoznają się z prostymi nutami oraz tabulaturami ulubionych piosenek. Zgodnie z naszą stałą regułą prowadzący dostosowuje poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy miał przyjemność z muzykowania.

Orkiestrę Ukulele prowadzi Daniel Zakościelny – muzyk i nauczyciel gry na gitarze akustycznej, klasycznej i elektrycznej oraz ukulele. Naukę opiera na autorskich programach dopasowanych do poziomu zaawansowania uczniów. Potrafi słuchać, jest cierpliwy i zawsze służy dobrą radą i pomocą. Daniel jest finalistą konkursu Nauczyciel Muzyki 2017. Poza działalnością edukacyjną jest aktywny artystycznie, komponuje własną muzykę oraz m.in. gra jedną z ról w musicalu “Once” w Teatrze Roma.

Otwarte Studio

Chcesz zobaczyć na czym polega praca w studio? Zawsze marzyłeś/marzyłaś o nagraniu swojego głosu? Grasz albo śpiewasz i chcesz nagrać singiel? A może są inne powody, dla których chcesz skorzystać ze studia nagraniowego? Zapraszamy w poniedziałki w godz. 15:00 – 18:00.

Piano

Zapraszamy na grupowe zajęcia z gry na pianinie dla różnych grup wiekowych.

Zajęcia prowadzone są dla trzech grup wiekowych: 6-9, 10-12 oraz 13-16 lat, jednak nie wyklucza to indywidualnego podejścia do każdego uczestnika zajęć.

Podczas zajęć dzieci i młodzież nabywają i rozwijają umiejętność gry na instrumencie ale również doskonalą muzykalność i poczucie rytmu. Młodszych i starszych uczestników zajęć zapoznajemy z podstawami teorii muzyki oraz uczymy czytania nut, co przydają się przy wspólnym muzykowaniu. Zajęcia przebiegają w przyjaznej i bezstresowej atmosferze, ponieważ chcemy aby każdy cieszył się muzyką i rozwijaniem swojej muzykalności.

Sala Prób z instruktorem

Szukacie sali prób z wyposażeniem? Zapraszamy do nas! Do tego w sobotę w godzinach 15:00 – 18:00 proponujemy Wam obecność muzyka w Sali Prób, który posłucha Waszego grania i podpowie różne rozwiązania techniczne i muzyczne.

Sekcja perkusyjna

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować wspólnej gry na djembe, bongosach, clavesach, shakerach, marakasach i innych instrumentach perkusyjnych z całego świata muzycznego! Spróbujemy wspólnie stworzyć zespół rytmiczny, w którym każdy odnajdzie swoje miejsce, zarówno ktoś kto nigdy nie miał w ręku żadnego z tych instrumentów jak i osoby, które potrafią zagrać różne rytmy. Poznamy ciekawe rytmy z różnych rejonów kulturowych. Będzie trochę teorii, ale przede wszystkim duuużo praktyki, improwizacji i świetnej zabawy dla każdego. Zapraszamy dzieci i młodzież od lat 7 do 16 oraz dorosłych: 17 lat +.

Smyczki

Młodzieżowa Grupa Smyczkowa to nowa forma orkiestry dla dzieci i młodzieży, w której możesz muzykować dla przyjemności! Jeśli uczysz się grać i masz za sobą więcej niż rok nauki na skrzypcach, altówce lub wiolonczeli, to ta orkiestra jest dla Ciebie! Na zajęciach gramy zespołowo, bawimy się muzyką i poznajemy różne jej gatunki. Granie w zespole pozwala rozwijać umiejętności, ale też uczy współpracy, współbrzmienia i motywuje do indywidualnych ćwiczeń. Zgodnie z naszą stałą regułą prowadzący dostosowuje poziom zadań do możliwości uczestników tak, by każdy w zespole miał przyjemność z muzykowania.

Zapraszamy młodych muzyków powyżej 9 roku życia, którzy uczą lub uczyli się grać na smyczkowych instrumentach prywatnie lub w szkole muzycznej.

Młodzieżową Grupę Smyczkową prowadzi Mariusz Kielan – skrzypek Polskiej Orkiestry Radiowej, kameralista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok muzyki klasycznej uprawia także inne gatunki muzyczne. Świetny muzyk i eksperymentujący nauczyciel o optymistycznym nastawieniu.

Spotykamy się w niedziele o godz. 10:30

Kwartet Smyczkowy + to zespół, w którym muzykujemy dla przyjemności. Doskonale odnajdą się w nim osoby grające na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, które odebrały edukację muzyczną na różnych etapach i w różnym trybie, ale nie zdecydowały się kontynuować jej na wyższych stopniach. Spotkania pomagają również uczestnikom, którzy mieli dłuższą przerwę w grze na instrumencie i chcą  przywołać zapomniane umiejętności. Zespół jest również otwarty na pasjonatów, którzy uczyli się gry na instrumencie prywatnie, we własnym zakresie i szukają miejsca do rozwoju umiejętności. Cotygodniowe spotkania mają dawać uczestnikom przyjemność ze wspólnego muzykowania, ale też inspirację dla pracy indywidualnej.

Na zajęciach gramy zespołowo, bawimy się muzyką i poznajemy różne jej gatunki. Zgodnie z naszą stałą regułą prowadzący aranżuje materiał muzyczny w taki sposób, aby każdy z uczestników otrzymał zadanie adekwatne do jego umiejętności i możliwości.

Kwartet smyczkowy + prowadzi Mariusz Kielan – skrzypek Polskiej Orkiestry Radiowej, kameralista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obok muzyki klasycznej uprawia także inne gatunki muzyczne. Świetny muzyk i eksperymentujący nauczyciel o optymistycznym nastawieniu.

Spotykamy się w niedziele o godz. 11:30

Zapisy pod adresem mailowym fablabpobitegary@rodzinnawarszawa.pl oraz biuro@muzykajest.pl

Warsztaty umuzykalniające

0-2 lata

Zapraszamy na autorskie warsztaty umuzykalniające przeznaczone dla najmłodszych oraz ich opiekunów (0-2 lat)

Muzyka ma świetny wpływ na ogólny rozwój dziecka, dlatego zapraszamy na zajęcia muzyczno-sensoryczne, podczas których maluszki wprowadzane są w świat nieznanych dźwięków i rytmów.

W przyjaznej przestrzeni śpiewamy, gramy, słuchamy, poznając bogate środowisko brzmienia.

Nasza filozofia nauczania opiera się na pozytywnym podejściu, mówiącym, że idealne doświadczenie nauki powinno bazować na zabawie i kreatywności, dlatego też podczas naszych zajęć królować będą zabawy sensoryczne i muzyczne rozwijające słuch, mowę, poczucie rytmu oraz zachowania społeczne.

2-4 lata

Zapraszamy na autorskie warsztaty umuzykalniające przeznaczone dla najmłodszych oraz ich opiekunów (2-4 lat)

Podczas zajęć maluszki wprowadzane są w świat muzyki. W przyjaznej i bezstresowej atmosferze śpiewamy, gramy, słuchamy oraz poznajemy przeróżne instrumenty.

Nasza filozofia nauczania opiera się na pozytywnym podejściu, mówiącym, że idealne doświadczenie nauki powinno bazować na zabawie i kreatywności, dlatego też podczas naszych zajęć królować będą gry i zabawy muzyczne rozwijające słuch, poczucie rytmu oraz kreatywność.

O prowadzącej:

Magda Barszcz- jest absolwentką klasy skrzypiec w Konserwatorium Maastricht oraz kierunku Music Leadership w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, którą ukończyła z wyróżniającym wynikiem końcowym za badania na temat wyobraźni dziecięcej. Od wielu lat pracuje jako lider warsztatów z różnymi grupami społecznymi oraz jako nauczyciel skrzypiec i ukulele. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Londynie, m.in. w Barbican jako mentorka młodych kompozytorów, The Garden School prowadząc zajęcia dla dzieci autystycznych, London Music Masters prowadząc warsztaty songwriterskie oraz The Strings Club ucząc skrzypiec i ukulele podczas muzycznych obozów wakacyjnych.

Ukulele Club

Zapraszamy na grupowe granie na ukulele dla najmłodszych!

Podczas zajęć dzieci uczą się grać w przyjaznej i bezstresowej atmosferze, ponieważ nasza filozofia nauczania opiera się na pozytywnym podejściu, mówiącym, że idealne doświadczenie nauki powinno bazować na zabawie i kreatywności.

Program zajęć jest starannie opracowywany przez naszą prowadzącą, biorąc pod uwagę każdy aspekt rozwoju Twojego dziecka, w tym:

 • nabywanie biegłości technicznej na instrumencie
 • kształtowanie słuchu i poczucia rytmu
 • zdobywanie umiejętności ogólno-muzycznych
 • zwiększanie poczucia własnej wartości
 • nabywanie kluczowych umiejętności komunikacyjnych podczas pracy zespołowej
 • poprawa koncentracji

O prowadzącej:

Magda Barszcz- jest absolwentką klasy skrzypiec w Konserwatorium Maastricht oraz kierunku Music Leadership w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, którą ukończyła z wyróżniającym wynikiem końcowym za badania na temat wyobraźni dziecięcej. Od wielu lat pracuje jako lider warsztatów z różnymi grupami społecznymi oraz jako nauczyciel skrzypiec i ukulele. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Londynie, m.in. w Barbican jako mentorka młodych kompozytorów, The Garden School prowadząc zajęcia dla dzieci autystycznych, London Music Masters prowadząc warsztaty songwriterskie oraz The Strings Club ucząc skrzypiec i ukulele podczas muzycznych obozów wakacyjnych.


Skip to content