Aktualności,  Oddział Dziecięcy

„Dzień Dziecka w Aninie”

Pamiątką po tegorocznym Dniu Dziecka w Bibliotece dla dzieci i młodzieży w Aninie są piękne, kolorowe zdjęcia z naszymi gośćmi.

Japoński teatrzyk kamishibai po raz pierwszy przedstawiła dzieciom pani Sylwia Królak – animator kulturalny naszej wawerskiej Biblioteki.

Odczytała i zagrała ona kartami narracyjnymi „Bajkę o Wiśle”. Snuła opowieść o początkach Wisły w polskich górach. Dzieci i rodzice żywo uczestniczyli w tej formie przedstawienia teatralnego.

Drugim gościem była pani nauczyciel i ratownik WOPR Joanna Walkiewicz, która w krótkim spotkaniu zaprezentowała przybyłym rodzinom zasady bezpiecznego przebywania nad wodą. Przekazane wiadomości i wiedza na pewno przydadzą się w czasie zbliżającego się wypoczynku letniego. Pani Joanna przyniosła ze sobą „prawdziwe koło ratunkowe” oraz deskę ratowniczą, aby pokazać dzieciom prawdziwy ekwipunek każdego ratownika.

Patron naszej biblioteki K. I. Gałczyński spędzał czas na Jeziorem Nidzkim dlatego też zaprzyjaźniona z nami pani artysta plastyk Dorota Świerżewska – Szarek zorganizowała warsztat plastyczny tematycznie związany z światem wodnym i podwodnym polskich jezior. Dzieci tworzyły ryby z kolorowymi łuskami lub oryginalne, samodzielnie składane w harmonijkę małe rybki.

W trakcie uroczystości można było przejechać się zabytkową zielono- czarną dorożką śladami K. I. Gałczyńskiego w Aninie.

Skip to content