Za nami Narodowe Czytanie 2021

4 września w Kulturotece w Falenicy odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Rozpoczęliśmy od pokazu spektaklu Teatru Telewizji „Moralność Pani Dulskiej” w reż. Marcina Wrony, który został wyświetlony na ekranie multimedialnym.

W hallu obejrzeć można było wystawę zbiorów naszej Biblioteki pt. „Mieszczaństwo w literaturze”.

Kulminacją było wspólne czytanie na scenie w którym udział wzięli przedstawiciele Biblioteki, Wawerskiego Centrum Kultury oraz Teatru Falenica.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcję zorganizował i zapoczątkował w 2012r. prezydent Polski Bronisław Komorowski, a pomysłodawcą była Agnieszka Celeda.