Aktualności,  Filia Wawer

Wieczór autorski Piotra Dobrowolskiego- relacja

25 stycznia w Kulturotece przy ul. Błękitnej miał miejsce wieczór autorski red. Piotra Dobrowolskiego, promujący jego najnowszą książkę poświęconą postaci, jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy czyli Stanisława Terleckiego. Sala kulturoteki wypełniła się fanami sportu. W spotkaniu wzięli udział dyrektor Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy Jacek Czarnowski i dyrektor OSIR Wawer Sylwester Rudziński.

Książka “Terlecki. Tragiczna historia jednego z najlepszych polskich piłkarzy” to kolejna pozycja wydawnictwa Harde. Dzięki pracy Piotra Dobrowolskiego udało się stworzyć lekturę o zawodniku, który swoją grą rozgrzewał tłumy. Postaci nietuzinkowej również poza boiskiem. To nie jest zwykła książka, to reportaż napisany sercem kibica. Wzruszająca podróż śladami jednego z największych wirtuozów polskiej piłki.

Lekturę tworzą głownie zapisy rozmów z wieloma osobami i ich wspomnienia o Stanisławie. Swoimi wspomnieniami dzielą się miedzy innymi Gmoch, który nie wziął go na Mundial, Lato, który żałuje, że nie dał mu żadnej posady w PZPN’ie będąc prezesem, Lubański, który był jego idolem, a także ze Żmudą i Dziekanowskim. Autor dotarł również do rodziny zawodnika.

Książkę kończy bilans Terleckiego w meczach reprezentacji Polski, kilka felietonów, które pisał piłkarz współpracując z “Super Expressem” oraz kilka ciekawych zdjęć wraz z informacją o autorze książki.

Autor jest dziennikarzem działu Sport dziennika “Super Express” i współautorem biografii “Dawid Janczyk – Moja spowiedź”, również nominowanej w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2018.

Gościem specjalnym wieczoru był Mirosław Jabłoński, były trener Legii Warszawa, młodzieżowych reprezentacji Polski oraz Polonii Warszawa, w której szkolił min. Stanisława Terleckiego. Zarówno Piotr Dobrowolski jak i Mirosław Jabłoński są mieszkańcami Dzielnicy Wawer.

Spotkanie poprowadził red. Przemysław Ofiara, dziennikarz sportowy gazety Super Express.
Wśród uczestników spotkania została rozlosowana koszulka piłkarska Legii Warszawa z autografem trenera Mirosława Jabłońskiego.

Rozmiar czcionki
Kontrast