Aktualności,  Filia Miedzeszyn

19115- relacja ze spotkania

25 października w naszej filii w Miedzeszynie w ramach programu Warszawa Lokalnie odbyło się spotkanie z Panią Małgorzatą Bukowską na temat warszawskiego numeru kontaktowego 19115.

Podczas spotkania zaprezentowana została najnowocześniejsza w Europie platforma Miejskiego Centrum Kontaktu działająca pod nazwą Warszawa 19115.

Warszawa 19115 to kilka różnych kanałów komunikacji: jeden ogólnomiejski numer telefonu 19115,bezpłatna aplikacja mobilna, portal www.warszawa19115.pl, e-mail, faks, chat.

Mieszkańcy dowiedzieli się jak w prosty i szybki sposób, bez konieczności wizyty w urzędzie można załatwić wiele spraw związanych z procedurami urzędowymi oraz bieżącym życiem miasta, m.in.:
1. uzyskać informację na temat funkcjonowania Urzędu Miasta i miejskich jednostek, usług (procedur i etapów realizacji spraw), planowanych wydarzeń czy remontów,
2. zgłosić każdą sprawę wymagającą interwencji administracji miejskiej np. dziura w chodniku, nielegalne wysypisko śmieci czy niedziałająca sygnalizacja świetlna – z wyjątkiem interwencji związanych z bezpośrednim zagrożeniem życia, które obsługiwane są przez numer alarmowy 112,
3. przekazać swoje opinie i sugestie dotyczące usprawnienia funkcjonowania miasta.

Konsultanci platformy są do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

Skip to content