25 lutego o godzinie 18.00 w falenickiej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, jedną z najbardziej cenionych polskich reporterek, autorką bestsellerowych biografii (Beksińscy. Portret podwójny, Komeda. Osobiste życie jazzu, Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego) i reportaży historycznych. Laureatką NIKE czytelników, Grand Pressa, Nagrody im. Torańskiej, nominowaną m.in. do Nagrody Kapuścińskiego i Gryfii.
O najnowszej książce pt. „Dezorientacje. Biografia Konopnickiej” z Magdaleną Grzebałkowską będzie rozmawiał Filip Kekusz, dziennikarz radia TOK FM, a tymczasem wydawca (Znak) pisze o tej pozycji tak: „Matka ośmiorga dzieci opuszcza męża i przenosi się do Warszawy, by pisać poezję. Autorka bajki O krasnoludkach i o sierotce Marysi chorą córkę zamyka w szpitalu psychiatrycznym. Pochylająca się nad losem dzieci społeczniczka oddaje obcym ludziom własnego wnuka. Postać migotliwa, niejednoznaczna, nieuchwytna.
Wybitna reporterka Magdalena Grzebałkowska mierzy się z legendą Konopnickiej. Odkrywa rysy na jej wizerunku i sprawia, że znana z czarno-białych portretów ponura matrona przeistacza się w barwną, pełną życia kobietę.
Decyzje, dylematy i rozterki Konopnickiej – buntowniczki, feministki, artystki, pokazują, że była postacią na wskroś współczesną, która wciąż może inspirować, zaskakiwać i szokować.”.
Spotkania z Gwiazdami współfinansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy. Wstęp wolny!