Spotkania z Gwiazdami: Filip Łobodziński

Zapraszamy na wieczór autorski Filipa Łobodzińskiego, Człowieka-Legendy, Człowieka-Zagadki.

Filip Łobodziński. Iberysta i tłumacz z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino. Laureat Nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie w 2005 roku za najlepszy przekład literacki z hiszpańskiego, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za przekład w 2019 r.

Filip Łobodziński. Dziennikarz i prezenter w TVP, Polsat News, Trójka, Inforadio, „Non Stop”, „Rock’n’Roll”, „Machina”, „MAX”, „Przekrój”, „Newsweek”. Przez 8 lat współprowadził program telewizyjny „Xięgarnia”.

Filip Łobodziński. Muzyk i wokalista. Współzałożyciel Zespołu Reprezentacyjnego specjalizującego się w wykonywaniu przekładów piosenek Boba Dylana oraz poezji śpiewanej opartej na tekstach m.in. Lluísa Llacha i Georgesa Brassensa.

Filip Łobodziński. Aktor. Legenda. Janusz „Duduś” Fąferski z „Podróży za jeden uśmiech”, Julek Seratowicz w „Stawiam na Tolka Banana”, upiorny Antoś, syn Góreckich w „Poszukiwany, poszukiwana”.

Filip Łobodziński. Człowiek pióra. Współautor wielu publikacji, w tym „Sto płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury” ,”1989 – Year of Peaceful Revolutions – 2009 – Twenty Years After” ,”Zostały jeszcze pieśni… (Jacek Kaczmarski wobec tradycji)” ,”Zespół Reprezentacyjny. Mur, piosenki Lluísa Llach”, „Dzieci w PRL-u”. Tłumacz, w tym tłumacz komiksów.

Filip Łobodziński. Pisarz. Twórca wydanej w tym miesiącu autobiografii, ciekawej, trudnej, zaskakującej. Jak sam Autor.

Z Filipem Łobodzińskim o „Filipie Łobodzińskim?” będzie rozmawiał Filip Kekusz, dziennikarz Radia TOK FM, w którym między innymi prowadzi audycje „Poczytalni” i „Kultura w domu”.

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wstęp wolny, bez zapisów i wejściówek.

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.

6 listopada 2024 r., godz. 18.00

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Filia w Falenicy, ul. Walcownicza 2 (budynek Kulturoteki)