W październiku w naszych filiach pojawiły się nowe pozycje książkowe. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi propozycjami bibliotekarzy z poszczególnych filii:
Międzylesie
„Legendy gier wideo” Bartłomieja Kluski to gratka dla wszystkich graczy i osób zafascynowanych tworzeniem gier!
W tej książce znajdziesz sylwetki twórców gier tj. The Sims, SimCity, Mario, Civilization, Dark Souls czy The Last of Us. Chyba większość z nas te gry kojarzy z własnego doświadczenia albo chociaż o nich słyszała. Oprócz tego dowiesz się o wpływie dawnych gier na te, które powstają obecnie, o ich historii i początkach, o narodzeniu się komputerowych RPG-ów, o tym, kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, kto stworzył otwarte światy i strzelanki. To wszystko i inne fascynujące fakty czekają na Ciebie w tej książce. Polecamy!
Dodatkowo, jeśli chcesz przeczytać książkę obyczajową, z tworzeniem gier w tle i firmą gamingową to polecamy też „Jutro, jutro i znów jutro” Gabrielle Zevin.
Anin – Czytelnia Naukowa
„Dietetyka w psychiatrii i neurologii” pod redakcją Lucyny Ostrowskiej.
Obecnie nie trzeba już nikogo przekonywać o ścisłym związku między dietą i zdrowiem. Odżywianie jest jednym z najistotniejszych elementów modnego dziś zdrowego stylu życia. A w jaki sposób powinna odżywiać się osoba cierpiąca na depresję, stwardnienie rozsiane, schizofrenię chorobę Parkinsona czy Alzheimera? „Dietetyka w psychiatrii i neurologii” pod redakcją naukową Lucyny Ostrowskiej w przystępny sposób odpowiada te i podobne pytania. Znajdziemy tu również uniwersalne zasady żywienia wraz z zaleceniami dla osób, u których obok choroby psychicznej występuje miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość. Książka będzie też pomocna dla opiekunów osób po udarze. Gorąco polecamy ją nie tylko profesjonalistom w dziedzinie neurologii i psychiatrii.
Anin – Wypożyczalnia dla dorosłych
Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski „Wiedźmin”
Dla miłośników Wiedźmina prezentujemy wydanie kolekcjonerskie wydawanych w latach 1993-1995 cykli komiksów o Wiedźminie.
W jednym tomie zawartych jest sześć rysunkowych opowieści powstałych w latach 90. Wraz z wcześniejszymi, jednotomowymi edycjami Funky Kovala i Ekspedycją (dostępna również w Wypożyczalni nr 87) otworzy niezwykłą trylogię jednego z największych mistrzów polskiego komiksu, Bogusława Polcha.
Wawer
Komiks „47 strun” Timothe’go Le Bouchera
Październik w Wypożyczalni nr 26 obfituje w komiksy dla dorosłych oraz mangi dla młodzieży. Oprócz tego zachęcamy do sięgnięcia po najnowsze książki znanych i lubianych pisarzy, Roberta Harrisa, Katarzyny Michalak, Rebecci F. Kuang, Jakuba Ćwieka (cały pakiet serii Dreszcz!) oraz Radka Raka. Dla dzieci przygotowaliśmy między innymi nową część przygód Lassego i Mai, serię o Kopareczce, a także nową odsłonę problemów taty Oli.
Szczególnie polecamy komiks „47 strun” Timothe’go Le Bouchera, znanego z takich hitów jak „Pacjent” oraz „Dni, których nie znamy” (wszystkie książki dostępne w naszej Bibliotece). Ten oniryczny thriller psychologiczny opowiada o obsesji, poszukiwaniu miłości oraz inności.
Marysin Wawerski
Dużym Drukiem
„Nie rób scen, Flora” Martyny Pustelnik to historia Flory, niespełnionej aktorki, która otrzymuje szansę zagrania roli Psyche u bardzo cenionego reżysera, natomiast jej partnerem scenicznym ma zostać Maks Stankiewicz, znany aktor i celebry ta, a także… jej dawna miłość. Dla Flory to świetna okazja do pokazania swoich aktorskich możliwości, a także do zemsty na Maksie za to, że kiedyś złamał jej serce. Ciekawa fabuła i duża dawka humoru!
A to tylko jedna z kilkunastu książek dużym drukiem, które zagościły na półkach Wypożyczalni nr 59 w Marysinie Wawerskim.
Zapraszamy do lektury!