Nasz nowy cykl: Twórczość poetów wawerskich

Dziś rozpoczynamy akcję prezentowania twórczości poetów wawerskich. Co poniedziałek zaprezentujemy jeden wiersz.

Drodzy Czytelnicy, w ramach obchodów 25-lecia działalności Biblioteki wawerskiej, które miały miejsce w falenickiej Kulturotece w ubiegłą sobotę inicjujemy „Wiersz na ten tydzień”, czyli akcję prezentowania twórczości Poetów Wawerskich.

Pomysłodawczynią akcji, której impuls dała szeroka działalność propagowania czytelnictwa cenionej i znanej poetki i działaczki społecznej pani Aldony Kraus, jest pani Barbara Wizimirska, regionalistka i pisarka.

Serdecznie dziękujemy naszym Wawerskim Gwiazdom! Jako pierwszy w tym niezwykłym cyklu ukaże się wiersz „Taka zwyczajność” autorstwa pani Aldony Kraus.

Źródło tekstu: Liryki z zielonego Wawra. Wybór Agata Gładykowska. Warszawa Wawer 2016, s. 30.

Wierszy szukajcie w gablotach naszych wypożyczalni oraz na stronie www.