Narodowe Czytanie 2024

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2024. Tym razem czytać będziemy „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Dodatkowo zapraszamy na spotkanie autorskie a także animacje dla dzieci i dorosłych.

Wydarzenie odbędzie się 7 września na Placu przed Kulturoteką w Radości.

Nie trzeba być ekspertem od twórczości Wielkich Romantyków, żeby dobrze bawić się na tej imprezie.

Czekają na Was, między innymi:

*14.00 spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem – jednym z najsłynniejszych polskich pisarzy, autorem bestsellerowych powieści i scenariuszy (w ramach cyklu „Spotkania z Gwiazdami”).

*15.00 Inscenizowane czytanie “Kordiana” – przygotowane przez Teatr Falenica im. Sczepana Szczykno Wawerskiego Centrum Kultury Filia Falenica przy udziale władz Dzielnicy Wawer oraz mieszkańców.

* 16.00 Cykl animacji oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych – „Podróże Kordiana”- w trakcie których śledząc kolejne miejsca pobytu głównego bohatera dramatu Juliusza Słowackiego, będzie można wziąć udział w różnorodnych aktywnościach:

· w Londynie – zagadka improwizowana: „Jakże więc lord siada?”.
· w Dover – warsztaty malarskie: „W krzywym zwierciadle rzeczywistości”.
· we Włoskiej Willi – quiz literacki: „Uczucia po światowych opadały drogach”.
· w Watykanie – warsztaty z robotyki dla dzieci: „Papuga z czerwoną szyją”.
· na Mont Blanc – warsztat z tworzenia memów: „Kordian na dachu świata”.