Wernisaż wystawy Renaty Krawczyk – relacja

20 lutego w kulturotece przy ul. Błękitnej odbył się wernisaż wystawy utalentowanej malarki Renaty Krawczyk.

Tematem wystawy jest „Zieleń mojej duszy”, ponieważ to właśnie kolor zielony jest dominujący w moich obrazach„- powiedziała Renata Krawczyk. „Natura jest dla mnie bardzo inspirująca. Zieleń jest kolorem życia, Ziemi i natury, ale także symbolizujące nadzieję, wolność i szczęście. Wszystkie te cechy są mi bardzo bliskie i spójne z moją osobowością„- dodała.

Artystkę przywitali dyrektor wawerskiej Biblioteki Jacek Czarnowski oraz kierownik wawerskiej filii biblioteki Krzysztof Jakubiak.

Renata Krawczyk urodziła się w Garwolinie. Ukończyła studia na Politechnice Łódzkiej a edukację artystyczną rozpoczęła w studiu rysunku Atelier Klimowicz w Warszawie. Przez wiele lat uczęszczała na zajęcia z rysunku i malarstwa do Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Z wyróżnieniem ukończyła podyplomowe studia w zakresie „Malarstwa i rysunku” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest członkiem grupy artystycznej ASPekt zrzeszającej absolwentów studiów podyplomowych łódzkiej ASP.

Malarka brała udział w licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych. Swoją wystawę indywidualną miała w Izbie Historii Skierniewic.

Artystka uprawia malarstwo sztalugowe. Najchętniej maluje martwą naturę, kwiaty, pejzaże. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak najchętniej sięga po farby olejne, akrylowe oraz akwarele. Jej zbiory znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Wystawę można oglądać do 22 marca w kulturotece przy ul. Błękitnej.