Aktualności,  Filia Miedzeszyn

Wawerskie „Miejsce przyjazne seniorom”!

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży w Miedzeszynie, przy ul. Agrestowej 1 to jeden z laureatów warszawskiego konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” w 2017 r.

Laureaci otrzymują certyfikaty miejsc (lub wydarzeń) otwartych na potrzeby osób starszych, bez barier architektonicznych, oferujących atrakcyjne produkty, usługi i zniżki, miejsc w których seniorzy czują się swobodnie, są uprzejmie traktowani oraz obsługiwani. Takim miejscem jest znana i lubiana przez czytelników miedzeszyńska biblioteka.

Specjalnie z myślą o seniorach Wypożyczalnia ma w swoich zbiorach książki z powiększoną czcionką, tak aby publikacje były dostępne dla wszystkich czytelników. Dogodne miejsce (bliskość komunikacji miejskiej i stacji PKP) oraz brak barier architektonicznych umożliwia dostęp wszystkim czytelnikom.
Poza interesującą lekturą oferuje również seniorom szereg ciekawych zajęć takich jak spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty malarskie, kursy komputerowe oraz warsztaty tematyczne (np. ogrodnicze). Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Wypożyczalnia prowadzi również akcję pn. ”Szuflada Dziadka” polegającą na zbieraniu i digitalizacji wspomnień i ciekawych historii o przodkach i mieszkańcach Wawra.

Warto również podkreślić, że Wypożyczalnia w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy bierze czynnie udział w Warszawskich Dniach Seniora. Jednak największą plusem tego miejsca jest fachowa, życzliwa i kompetentna obsługa.

dav
Skip to content