Aktualności,  Filia Anin

To była sobota!

Będziemy miło wspominać sobotę 3 czerwca czyli dzień w którym odbyły się Truskawkowy Dzień Dziecka, Dzień Zielonego Konstantego i Noc Bibliotek. Dziękujemy, że byliście z nami!

W filii przy ul. Trawiastej w Aninie gości przywitał Dyrektor Biblioteki Jacek Czarnowski. Zaszczycił nas swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski.

Gośćmi honorowymi byli córka naszego patrona Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego -Kira oraz Mikołaj, jego wnuk. Spotkanie z nimi poprowadził Piotr Kitrasiewicz- poeta i powieściopisarz.

Teatr lalkowy Liliput wystawił sztukę Jana Brzechwy “Baśń o korsarzu Palemonie” w reżyserii Zofii Czerskiej a Teatr Falenica sztukę “Wycieczka do Świdra” w reżyserii Szczepana Szczykno. Na wszystkich przybyłych czekały słodkości i napoje, oczywiście jak przystało na Truskawkowy Dzień Dziecka, nie mogło zabraknąć pysznych truskawek. Czas można było również umilić różnorodnymi grami i zabawami oraz przy stoiskach z warsztatami plastycznymi, malowaniem buziek czy własnoręcznym wyrabianiem dowolnych buttonów.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość przejechania się “zaczarowaną dorożką” a wieczorem zabytkowym autobusem, którym odwiedziliśmy najciekawsze zakątki dzielnicy Wawer a także Starą Miłosną. W rolę przewodnika wcielił się Paweł Ajdacki.

W naszej filii przy ul. Agrestowej w Miedzeszynie, w czytelni plenerowe miał miejsce spektakl Teatru Falenica “Kino Szpak” oraz projekcja filmowa. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek.

Podczas wydarzenia wspierali nas harcerze ze szczepu 147 Błękitni.

Tego dnia zbieraliśmy fundusze na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo” prowadzącej w Międzylesiu Klinikę Budzik.

 

Rozmiar czcionki
Kontrast