Filia Falenica,  Zapowiedzi wydarzeń

To będzie wyjątkowy rok!

Drodzy Czytelnicy! 2021 to dla nas wyjątkowy rok. Rok ważnych rocznic, jubileuszy, obchodów. W Bibliotece wawerskiej oznacza to – rok ciekawych wydarzeń, radosnych niespodzianek i wspólnych aktywności. Mamy aż trzy powody do świętowania!

Czy wiecie, że obchodzimy w tym roku aż dwa jubileusze naszej działalności naraz? W połowie lat 30-tych XX wieku mieszkańcy Anina zyskali pierwszą placówkę biblioteczną, a 25 lat temu narodziliśmy się jako Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Jesteśmy więc zarazem doświadczeni, stateczni i dojrzali, ale również młodzi, aktywni i pełni pomysłów.

W tym długim czasie Biblioteka przeszła gigantyczną metamorfozę i zmieniła się nie do poznania. Przez cały rok będziemy sobie przypominać jak to było, ale także planować wspólną przyszłość. Z tej okazji zaprosimy Was do aktywnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach i zabawach – w mediach społecznościowych i na żywo (kiedy już będzie można). “Od 25 lat TU CZY/TAM. Biblioteka Wawer.” to hasło naszego Jubileuszu – Biblioteka wawerska – TU CZYTAM (to oczywiste!), TU CZY TAM – w naszych licznych placówkach.

2021 rok to również 100 rocznica urodzin Stanisława Lema. Z radością będziemy celebrować urodziny pisarza, z uwagi na wizjonerski i nowoczesny charakter jego twórczości, zbieżny z wizerunkiem naszej instytucji. Razem z zaproszonymi gośćmi – pisarzami sci-fi i fantasy, badaczami i eksperymentatorami – niejeden raz zabierzemy Was w Kosmos. Będzie i literacko i naukowo, po prostu odlotowo. Nasze “lemowskie” wydarzenia rozpoznacie po haśle “ALEM KOSMOS! ALEM WAWER!”

W ramach obu jubileuszy zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu “Wawerskie Gwiazdy”. Prezentujemy sylwetki wybitnych postaci świata kultury, dla których Wawer był lub jest ważnym miejscem na Ziemi, i które świecą nam pięknym artystycznym światłem.

28 stycznia o godzinie 18.00 na bibliotecznym kanale YouTube obejrzyjcie spotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem, autorem poczytnych kryminałów. Poprowadzi je Rafał Bielski, wydawca, redaktor naczelny magazynów “Pocisk” oraz “Skarpa Warszawska.

Oficjalnie otwieram Rok Jubileuszy i w imieniu własnym oraz wszystkich wawerskich bibliotekarzy serdecznie zapraszam do udziału w naszych wydarzeniach.

Jacek Czarnowski
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

P.S.

A trzecia rocznica? Bliska nam wszystkim, podpowiemy – terytorialnie. Pierwsze trzy osoby, które zgadną jaką jeszcze w tym roku rocznicę obchodzimy w Wawrze otrzymają kalendarz-niespodziankę.

Rozmiar czcionki
Kontrast