Spotkanie autorskie z Maciejem Laskiem w Falenicy

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Laskiem, ekspertem wypadków lotniczych, doktorem nauk technicznych, w latach 2003-2007 redaktorem naczelnym periodyku „NIT – Nauka, Innowacje, Technika”, współtwórcą publikacji o kondycji polskiego lotnictwa i katastrofie smoleńskiej.

Jako praktyk z uprawnieniami pilota samolotowego, szybowcowego i doświadczalnego oraz instruktor, a także wykwalifikowany w Polsce i za granicą badacz licznych wypadków i incydentów lotniczych, wraz z Grzegorzem Rzeczkowskim w maju 2022 roku opublikował wywiad-rzekę „Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie”.

Podczas wieczoru autorskiego będziemy mieli okazję poznać tajemnice lotniczego świata, posłuchać o bogatym życiorysie Macieja Laska, lotnika, akademika, państwowca oraz zapoznać się z punktem widzenia znawcy dużych katastrof lotniczych.

Maciej Lasek jest inżynierem specjalizującym się w mechanice lotu i doktorem nauk technicznych w zakresie mechaniki. Brał udział w postępowaniu dotyczącym katastrofy lotniczej w Mirosławcu. Od maja 2010 r. do lipca 2011 r. wchodził w skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, utworzonej w celu zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r. W latach 2012–2016 był przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Poseł na Sejm IX kadencji.

Wstęp wolny!

18 listopada 2022
godzina 19.00

Skip to content