Spotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem

27 stycznia w falenickiej Kulturotece miało miejsce spotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem, autorem poczytnych kryminałów.

Spotkanie prowadził Rafał Bielski- wydawca i redaktor naczelny magazynów Pocisk i Skarpa Warszawska. Krzysztof Bochus z racji tego, że jest mieszkańcem Dzielnicy Wawer, stał się naszym pierwszym gościem w ramach cyklu z okazji Roku Jubileuszy w wawerskiej Bibliotece Publicznej.

Krzysztof Bochusz przybliżył nam tajniki swojej pracy, opowiadał o zbieraniu materiałów do swoich książek a także o pasji jaką jest dla niego historia.

Główna część rozmowy dotyczyła jego najnowszej powieści „Wachmistrz”. To niezwykle wciągający kryminał osadzony w realiach Wolnego Miasta Gdańska. Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. Bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo Kripo do pomocy przydziela mu doświadczonego policyjnego wygę – wachmistrza Kukulkę. Obaj policjanci są tak różni od siebie jak woda i ogień. Początki współpracy nie są więc łatwe. Zwłaszcza, że w tym śledztwie nic nie jest oczywiste, a pytań jest więcej niż odpowiedzi.

Jako, że Krzysztof Bochusz jest mieszkańcem Wawra, nie wykluczył, że jedna z jego kolejnych powieści może mieć miejsce właśnie tu.

Książki z autografem autora, można wypożyczać w naszych filiach. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania.