Aktualności,  Czytelnia Naukowa

Spotkanie autorskie z Anną Trojanowską- relacja

13 kwietnia w Czytelni Naukowej miało miejsce spotkanie autorskie z Panią Anną Trojanowską, promujące jej najnowszą książkę „Piołun na zapomnienie”.

Autorka, prywatnie mieszkanka Marysina Wawerskiego, opowiadała o swojej twórczości, warsztacie pracy oraz oczywiście o najnowszej powieści. Na zakończenie na wszystkich czekał pyszny sernik i inne słodkości.

Spotkanie prowadziła Katarzyna Nowak. Mogliśmy też oglądać prace Wiesława Płaczka- na wernisaż zapraszamy już w piątek o 17 do Czytelni Naukowej!

„Piołun na zapomnienie” to historia mocno osadzona w realiach epoki, afera z fałszerzami jest zainspirowana autentycznymi wydarzeniami. Również inne opisywane wydarzenia i miejsca miały swoje odpowiedniki w rzeczywistości tamtego okresu.

Rok 1895. Lea, młoda kobieta z prowincji, poślubia Józefa, statecznego aptekarza, i przenosi się do Warszawy. Swojego męża ledwie zna. Wydaje się, że nie pasują do siebie, ale Lea ufa, że postępując zgodnie z naukami swej ciotki, stworzy szczęśliwą rodzinę. Wkrótce przekonuje się, że wyniesione z domu umiejętności nie są przydatne, a jej znajomość leczniczych ziół to zdaniem Józefa przesądy. Na jej drodze pojawią się różne przeciwności i ludzie, którzy wykorzystają jej naiwność i poczucie zagubienia. Wiele musi się wydarzyć, aby poznała siebie i przekonała się, na czym naprawdę jej zależy, i zawalczyła o swoje miejsce w męskim świecie, jakim w owych czasach jest apteka. Niebezpieczna okazuje się również przeszłość, dawne sekrety męża, które Lea za wszelką cenę chce poznać…