Spotkania z gwiazdami: Agnieszka Lis

Wieczór autorski Agnieszki Lis – poczytnej pisarki, laureatki wielu konkursów literackich, uhonorowanej odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Agnieszka Lis. Wielbicielka słowa pisanego, uzależniona od czarnej herbaty i butów na obcasie, niezmiennie od zbyt wielu lat zakochana w swoim mężu.

Z wykształcenia pianistka i chociaż nie koncertuje, to wykonuje swój zawód, ucząc gry na fortepianie w szkole muzycznej. Studiowała także dziennikarstwo i z tego za wiele jej nie pozostało, choć podobno w życiu nie wolno mówić, że czegoś „nie było warto”.

Z poglądów życiowa optymistka. Jak u każdego, tak i u niej zdarzają się ciemniejsze dni, wtedy jednak zerka w niebo i mówi do siebie: „Gdzieś tam jest słońce”.

Wydała już blisko trzydzieści powieści, choć nie umiałaby powiedzieć, kiedy to się wydarzyło. Jakoś tak mimochodem. Może
dlatego, że jest uzależniona od pisania i pisze codziennie? Otrzymała kilka nagród i wyróżnień, o nich można poczytać w
oficjalnych biogramach. Ona sama najbardziej ceni sobie uznanie, jakim cieszy się w Stowarzyszeniu Autorów Polskich, gdzie w oddziale II warszawskim pełni rolę sekretarza. Za najważniejszą swoją rolę uważa po prostu bycie kobietą.

Rozmowę poprowadzi Anna Matusiak.

Biblioteka Wawerska i Wawerskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie, podczas którego będzie można zakupić książki autorstwa Agnieszki Lis (i oczywiście otrzymać autograf!).

Podczas spotkania najmłodsze dzieci mogą wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów Wawerskiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny!

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy

12 grudnia, 18:30

Biblioteka Wawerska (sala widowiskowa Wawerskiego Centrum Kultury), ul. Żegańska 1a, Warszawa

Skip to content