Aktualności,  Czytelnia Naukowa

Relacja ze spotkania z Heleną Bożeną Mazur-Nowak

20 października w Czytelni Naukowej odbyło się spotkanie z Panią Heleną Bożeną Mazur-Nowak, promujące jej książkę „Domek nad strumykiem”. Spotkanie prowadziła Katarzyna Nowak. 

Autorka na co dzień zamieszkała w Wielkiej Brytanii opowiadała o swoim dzieciństwie oraz dalszym życiu w tym o wakacjach na wsi u dziadków, co stało się pierwowzorem tematu książki. Przybliżyła również czytelnikom swój proces twórczy oraz wydane wcześniej tomiki poezji. Helena Bożena Mazur-Nowak zapowiada wydanie dwóch kolejnych części powieści. Na zakończenie spotkania z nieukrywaną przyjemnością podpisywała przybyłym na spotkanie osobom swoją książkę.

„Domek nad strumykiem” to niezwykłe wspomnienia z najważniejszych wakacji w życiu – mostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji. Dedykowana wnuczce książka jest prozatorskim debiutem cenionej poetki, która w niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

Skip to content