Aktualności,  Czytelnia Naukowa

Moje podróże z lotką

13 września w Czytelni Naukowej odbyło się spotkanie z Panią Jadwigą Ślawską-Szalewicz, promujące jej książkę „Moje podróże z lotką”. 

Spotkanie prowadziła Pani Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Jadwiga Ślawska-Szalewicz – mieszkanka Anina, to wyjątkowa kobieta pełna energii i pasji i jak mogliśmy się przekonać osoba dysponująca fenomenalną pamięcią. 

Pani Jadwiga to znana w świecie sportu sekretarz generalny Polskiego Związku Szermierczego, potem Polskiego Związku Badmintona, a także piastującej stanowisko wiceprezydent Europejskiej Unii Badmintona.

Podczas spotkania poznaliśmy barwne historie z jej życia i kariery zawodowej w trudnych czasach PRL w tym jak wyglądała niełatwa praca działacza sportowego a przecież o działaczach sportowych wiemy stosunkowo niewiele, rzadko się wypowiadają, jeszcze rzadziej pozwalają nam poznać swą pracę od kulis. Często są to ludzie oddani całym sercem sportowcom.

Jako aktywna działaczka sportowa autorka spotykała się z przedstawicielami różnych dyscyplin, więc jej wspomnienia oddały bogaty obraz ówczesnego świata sportu od kuchni. Sukcesy, medale, wyróżnienia, wygrane, ale też porażki i sromotne braki w sportowym zapleczu.

Zachęcamy do oddania głosu na jej książkę na stronie: http://sportowaksiazkaroku.pl/moje-podroze-z-lotka/ a także do lektury jej bloga http://www.okiemjadwigi.pl/