Filia Międzylesie,  Zapowiedzi wydarzeń

Joseph Conrad – marynista czy pisarz polityczny

Jądro ciemności – Biblioteka w Międzylesiu odczarowuje Josepha Conrada.

Od stycznia do marca 2023 r. można zapoznać się z postacią i twórczością Józefa Konrada Korzeniowskiego, pisarza niesłusznie kojarzącego się obecnie wyłącznie z marynistyką. Biblioteka prezentuje losy i przekrój twórczości Conrada, która stała się punktem wyjścia licznych adaptacji teatralnych i filmowych. Na podstawie dzieł takich jak „Jądro ciemności”, „Tajemny wspólnik”, „Tajny agent”, „Placówka postępu” czy „Lord Jim” powstały również komiksy i gra komputerowa.

Wystawę stanowią materiały biograficzne oraz publikacje o pisarzu i jego autorstwa. Ekspozycję można obejrzeć w Wypożyczalni Dla Dorosłych i Młodzieży w Międzylesiu w godzinach pracy biblioteki.

Odwiedzający mogą ją zwiedzać samodzielnie lub pod kierunkiem bibliotekarza (po uprzednim uzgodnieniu terminu drogą mailową: miedzylesie@bibliotekawawer.pl lub telefonicznie pod numerem: 22 277 49 69.

Termin: poniedziałek, środa, czwartek, w godzinach 13.00-19.00
wtorek, piątek, w godzinach 10.00-16.00