Oddział Dziecięcy,  Zapowiedzi wydarzeń

Edukacyjny warsztat przyrodniczy “Co robią ptaki zimą…?”

Oddział Dziecięcy zaprasza dzieci i rodziców na jesienny warsztat edukacyjny o zamieraniu świata ptaków.

Ptaki, które zostają na zimę w Polsce możecie spotkać praktycznie wszędzie: w parkach, przydomowych ogrodach, w pobliżu zbiorników wodnych, a także w lasach.

W chłodne dni zadbajcie o to, aby Wasi skrzydlaci przyjaciele nie musieli martwić się o pożywienie. Dokarmiajcie zwierzęta,  a w szczególności te gatunki ptaków objęte ochroną, aby było im łatwiej poradzić sobie w sezonie zimowym, w którym trudno zdobyć naturalne pożywienie.

Wybierzcie się na obserwację do pobliskiego parku bądź postawcie na parapecie czy w ogrodzie karmnik dla ptaków. Osoba prowadząca warsztat porozmawia i zachęci, aby być tej zimy proekologicznymi!!!

Zbliżająca się zima to czas spowolnionej aktywności w ptasim świecie.
Czas zimowy może być ciężki do przetrwania dla ptaków, jeśli im nie pomożemy. Czeka ich mnóstwo życiowych wyzwań.

Jakich ? Zima i związana z nią gruba pokrywa śnieżna jest prawdziwym problemem dla ptaków w mieście. Poszukiwanie pokarmu w takich warunkach jest bardzo utrudnione, przez co ptaki są narażone na głód. Można im jednak pomóc poprzez dokarmianie ptaków zimą, np. umieszczenie karmnika w ogrodzie czy na parapecie…

Dzień: środa – 3 listopada 2021 r.
Czas trwania: 17.00-18.00
Uczestnicy: dzieci w wieku 4-10 lat z rodzicami

Osoba prowadząca :
Pani Agata Szczepanek, z wykształcenia lekarz weterynarii, obecnie zajmuje się edukacją przyrodniczą oraz badaniami klinicznymi. Hobbystycznie interesuje się zoologią a zwłaszcza ornitologią. Jest członkiem OTOP (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków), wolontariuszką w warszawskim ZOO oraz uczestniczką obozów obrączkowania ptaków Akcji Bałtyckiej. Prowadzi spacery i zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

Zapisy :
 telefonicznie : 22-227-49-46