Filia Falenica,  Na topie,  Zapowiedzi wydarzeń

Noc Bibliotek w Falenicy

Biblioteka Wawerska wraz z „Nową Fantastyką” i wydawnictwem Prószyński zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek czyli jubileuszu 40-lecia legendarnego czasopisma.

Impreza jubileuszowa „Nowej Fantastyki” to Noc Bibliotek w najczystszej postaci – zobaczcie ile tu Gwiazd! Hasło tegorocznej akcji to „To się musi powieść”, uważamy, że z bardzo wielu powodów idealnie pasuje do naszej wspólnej imprezy oraz stanowi dobry omen, zarówno jeśli chodzi o przyszłą sobotę, kondycję czytelnictwa jak i następne 40-lat „Nowej Fantastyki”.

Poniżej zamieszczamy aktualny program:

10.50 – Startujemy!
PANELE DYSKUSYJNE
11:00-11:45 – „40 lat minęło”
12:00-12:45 – „Fantastyka mała i trochę większa”
(Grzegorz Kasdepke, Maciej Kur, Rafał Kosik, Piotr Bednarczyk)
14:00-14:45 – „Mitologia, folklor, fantasy”
(Agnieszka Hałas, Aleksandra Klęczar, Jakub Ćwiek, Witold Vargas)
15:00-15:45 – Panel partnera jubileuszu: DESA
(Jarosław Jaśnikowski, Max Novak-Zempliński)
16:00-16:45 – „Okiem fantasty”
(Wojciech Siudmak, Vivi Ekhart, Nikodem Cabała)
17:00-17:45 – “Fantastyka intermedialna” – panel partnera jubileuszu: CD Projekt RED
(Marcin Blacha, Bartosz Sztybor, Magdalena Zych)
18:00-18:45 – „Między fantastyką a głównym nurtem”
(Katarzyna Sienkiewicz-Kosik, Wojciech Chmielarz, Piotr Rogoża)
19.00 projekcja filmów „Starożytni kosmici” oraz „Magia uczuć”.

WARSZTATY
Dla dzieci
11:00 „Runy”. Nauka kaligrafowania i nauki alfabetu runicznego dla dzieci.
12:30 oraz 17:00 „Felix, Net i Nika w świecie robotów”. Warsztat dla dzieci z programowania photonów i ozobotów na podstawie fabuły książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika”.
14:00 „Bądź jak Detektyw Pozytywka”. Gra w literackie podchody na podstawie twórczości Grzegorza Kasdepke. Warsztat dla dzieci z rozwiązywania zagadki kryminalnej.
15:00 RPG z Wielkim Mistrzem Gry – Jakubem Zapałą
16.00 „Komiksuj”. Warsztat rysowania komiksów dla dzieci.
od 12:00 do 15:00 rękodzieło „Elfy i Roboty”. Elficka i futurystyczna biżuteria, kolorowanki Star Wars i niespodzianki.
od 11:00 do 18:00 „Pop-up/AR/VR” – zabawa w futurystycznej bibliotece dla dzieci i dorosłych.

Dla młodzieży i dorosłych
13:00 STORY CUBES – JAK STWORZYĆ URBAN FANTASY? Warsztat dla nastolatków na podstawie twórczości Jakuba Ćwieka z elementami mitologii nordyckiej i urban fantasy.
14:00 Kryminał improwizowany. Warsztat dla nastolatków na podstawie twórczości Wojciecha Chmielarza.
15:30 spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem, pisarzem powieści fantasy w cyklu Kroniki Dwuświata i twórcą planszówki Mitrys oraz warsztat „Projektowanie gier planszowych na bazie książek fantasy”.
17:00 BEST-JA. Warsztat projektowania demonów słowiańskich na podstawie twórczości Witolda Vargasa. Zajęcia kreatywne dla nastolatków z wykorzystaniem tabletów graficznych.
18:30 Herby. Warsztat projektowania herbów na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego dla młodzieży i dorosłych.
19:00 Nova Mova – konkurs językowy. Konkurs dla młodzieży i dorosłych na podstawie powieści Radka Raka „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.
Legion 501st – Polish Garrison
Orkon