Wypożyczalnia nr 25 w Falenicy- po zmianach

Wraz z uruchomieniem budynku Kulturoteki, wznowiła działalność nasza falenicka filia czyli Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25.

Adres to ul. Walcownicza 4/6.

Kierownikiem Wypożyczalni jest Pani Monika Rudek.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek, środa, czwartek: 13-19
Wtorek, piątek: 10-16
Sobota: nieczynne

e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl
tel.: 22 277-49-67

Dojazd: autobusami 115, 142, 521, , 161, Minibus (linia prywatna), PKP.

Z oddziału bibliotecznego książki zamawia się osobiście lub przez internet z możliwością całodobowego odbioru w książkomacie. Wypożyczone książki można zwrócić do biblioteki za pomocą wrzutni, który rozpoznaje książki należące do zbioru tutejszej biblioteki, a także drukuje potwierdzenie zwrotu, zatem czytelnik zwracający książkę ma pewność, że książka została zdjęta z jego konta bibliotecznego. Z samodzielnego stanowiska do wypożyczania książek czytelnicy będą mogli skorzystać po poluzowaniu obostrzeń związanych z brakiem dostępu do regałów przez klientów.

Aktualnie obsługujemy czytelników z zachowaniem wytycznych sanitarnych przy specjalnie przygotowanym stanowisku. Zachęcamy do zamawiania książek przez internet, dzięki czemu można odebrać przygotowany pakiet książek i ograniczyć kontakty bezpośrednie do niezbędnego minimum. Zwracane książki odkładane są na czterodniową kwarantannę i dopiero po jej odbyciu wracają do zbioru bibliotecznego i możliwości dalszego wypożyczania. Najwygodniejszym rozwiązaniem, do którego zachęcamy jest korzystanie z książkomatu i automatycznej wrzutni.” – mówi Jacek Czarnowski, dyrektor biblioteki w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy