Podajemy wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu plastyczno-literackiego Buntowniczki.

Na pierwszą edycję konkursu wpłynęło:
• 190 prac plastycznych
• 80 prac literackich

Jury dokonało oceny prac kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

1. W kategorii I (7-9 lat) jury przyznało nagrody i wyróżnienia:

• miejsce I: Zofia Niedbała
• miejsce II: Mateusz Gruba
• miejsce III: Hania Wasik
• wyróżnienia:
o Jowita Dudzik
o Bianka Lewczuk
o Igor Akermann
o Olga Małek
o Pola Jankowska

2. W kategorii II (10-13 lat) jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
• miejsce I: Katarzyna Tarczyńska
• miejsce II: Julia Dereń
• miejsce III: Wiktoria Wolańczyk
• wyróżnienia:
o Kaja Stopa
o Michał Szymaniak
o Zuzanna Lachor
o Natalia Gabran
o Zuzanna Walenta
o Monika Domżał

3. W kategorii III (14-16 lat) – jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
• miejsce I: Gabriela Mucha
• miejsce II: Aleksandra Dudek
• miejsce III: Lena Kozłowska
• wyróżnienia:
o Zuzanna Tatarczyk
o Aleksandra Panowska
o Julia Modlińska
o Antonina Olszewska
o Daria Sokołowska
o Małgorzata Wronek
o Wiktoria Gumowska
o Aleksandra Rybowska
o Maja Adametz
• Wyróżnienie specjalne: Valeria Kerpek

4. W kategorii IV (powyżej 17 lat) – jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
• miejsce I: Emilia Piszczako
• miejsce II: Agnieszka Rzążewska
• miejsce III: Joanna Radota
• wyróżnienia:
o Marcelina Ruchała
o Wiktoria Olesek
o Milena Balcerzak
• Wyróżnienie specjalne: Lucyna Cwiach

Jury podjęło również decyzję o przyznaniu GRAND PRIX. Nagrodę otrzymuje: Paulina Orlińska (14 lat) z Tarnobrzegu.

WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO
1. W kategorii I (10-13 lat) jury przyznało nagrody:
o miejsce I: Stanisław Mackiewicz
o miejsce II: Zuzanna Kołodziej
o miejsce III: Ewa Połujan-Kowalczyk

2. W kategorii II (14-16 lat) – jury przyznało nagrody:
• miejsce I ex aequo:
o Sylwia Lach
o Wanda Kurowicka

3. W kategorii III (powyżej 17 lat) – jury przyznało nagrody:
• miejsce I: Katarzyna Witus

W konkursie literackim więcej nagród i wyróżnień nie przyznano.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się dnia 5.12.2018 r. o godz. 10.00 w Kulturotece Błękitnej przy ul. Błękitna 32 w Warszawie.