Aktualności,  Czytelnia Naukowa,  Filia Anin,  Filia Falenica,  Filia Marysin,  Filia Miedzeszyn,  Filia Międzylesie,  Filia Radość,  Filia Wawer,  Na topie,  Oddział Dziecięcy,  Polecamy,  Pozostałe,  Zapowiedzi wydarzeń

„Skrzat Konstanty Borówka w zielonym Aninie” – zapraszamy do udziału w pierwszej w Aninie mobilnej grze miejskiej

2 lipca o godzinie 10.00 na ogrodzeniu oraz w budynku biblioteki przy ul Trawiastej 10 pojawił się tajemniczy kod QR, który otwiera drzwi do niesamowitej przygody.

Podczas tej podróży w czasie spotkamy Skrzata Konstantego Borówkę, który będzie poszukiwał Zielonej Gęsi.

Aby znaleźć tę zgubę będziemy musieli przejść trasę ok. 3 km, posługując się tabletem lub smartfonem (koniecznie z dostępem do internetu i włączoną lokalizacją GPS), spotykając po drodze różne zwierzęta i postaci wymyślone przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Dowiemy się, gdzie mógł stać dom poety, co go w Aninie zachwycało, poznamy jego zwyczaje i osoby, z którymi się przyjaźnił w czasie trzyletniego pobytu w Aninie. Poznamy jeszcze wiele innych tajemnic, które skrywa to zielone osiedle.

Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich fanów Anina do zagrania w mobilną grę miejską o dowolnej porze (kod do gry będzie dostępny w dniach 2 lipca – 31 sierpnia na ogrodzeniu oraz w budynku biblioteki w Aninie).

Na uczestników gry, którzy zdobędą najwięcej punktów i ukończą trasę będą czekały nagrody, które będzie można odbierać od 1 do 11 września w budynku biblioteki przy ul. Trawiastej 10. Osoby, które rozpoczynają grę w czasie otwarcia biblioteki w Aninie, mogą odebrać w budynku mapki i ulotki dotyczące gry.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą instrukcją, jak zagrać oraz z regulaminem gry:

Krótka instrukcja techniczna

1. Ściągnij na swój telefon darmową aplikację ActionTrack (w sklepie Play lub App Store)
  2. Następnie zeskanuj kod QR dołączenia do gry
  3. Włącz Internet i lokalizację.
  4. Gdy zobaczysz ikonkę gry –  kliknij „POBIERZ”

5. Kliknij „ZACZNIJ TERAZ”

6. W miejscu gdzie jest pytanie „Kim jesteś?” wpisz swój NICK i zaakceptuj przez kliknięcie OK.

7. Jeżeli jesteś pod biblioteką przy ulicy Trawiastej 10, gra się uruchomi automatycznie, jeżeli nie, to na ekranie zobaczysz informację „wróć do obszaru działania”.  Żeby rozpocząć grę musisz być pod biblioteką w pobliżu kamienia upamiętniającym Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

8. Dalej gra prowadzi graczy automatycznie strzałką, którą widać na ekranie i wskazującą kierunek drogi oraz odległości w metrach do każdego kolejnego punktu.

9. Opcjonalnie w prawym dolnym rogu widać widok mapy.  Po kliknięciu na ten widok można też zobaczyć mapę z czerwoną linią, która pokazuje trasę do przebycia do następnego punktu

10. Po dotarciu do danego punktu na ekranie pokażą się kolejne informacje i zadania do wykonania.

11. Aby po wykonaniu zadania przejść dalej należy klikać w strzałkę, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

12. Jeżeli strzałka pokazuje konieczność cofnięcia się, oznacza to, że jeden z punktów został ominięty i trzeba wrócić aż na ekranie pokaże się zadanie.

REGULAMIN GRY

Organizator Gry

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Trawiasta 10, Warszawa.

Gra powstała dzięki dofinansowaniu projektu „Dni Zielonego Konstantego dla Wawra” z programu „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Ilustracje w grze nawiązują do komiksu „Tajemnica 13 portali” autorstwa Moniki Rudnickiej. Komiks powstał jako część uroczystych obchodów 150 -lecia gminy Wawer

Partnerzy merytoryczni gry:

Partnerzy Medialni projektu: