Promocja zdrowego trybu życia – fotorelacja z projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego 2019 w Oddziale Dziecięcym

Projekt edukacyjno – kulturalny pn. „Rodzinna wyprawa po zdrowie- warsztaty dla dzieci i rodziców w bibliotece” prowadzony przez panią dietetyk Annę Kłosińską na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców – czytelników oraz podopiecznych  Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD z Helenowa w Międzylesiu.

Dlaczego powinniśmy zbuntować się przeciw cukrowi? Przecież wszyscy lubimy słodycze… Lepiej pić wodę czy koktajl owocowo-warzywny, który doda nam super energii?

Woda, która nie ma koloru na ciekawy obieg w przyrodzie, my mamy jej pod dostatkiem, ale rośliny i zwierzęta na pustyni umierają bez wody – o tym, a także o wielu innych mądrych rzeczach opowiadała nam pani fizjolog żywienia. Zachęcała także do aktywności fizycznej i prawidłowego żywienia według piramidy zdrowia.

Dziękujemy za te warsztaty, które utrwaliły w nas prawidłowe nawyki dbania o zdrowie.