Filia Wawer,  Zapowiedzi wydarzeń

I Ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim.

W 2018 r. obchodzimy 100 rocznicę dwóch wielkich wydarzeń historycznych – odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Chcemy uhonorować i upamiętnić sylwetki wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.

Konkurs oparty jest na książce „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo, w przekładzie Ewy Borówki Wydawnictwo Debit.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego jest: „nominowanie” Buntowniczki – Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście muszą znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew. śmieci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo Wydawnictwo Debit.

Pełny regulamin na stronie: zvs.pl/d565

Rozmiar czcionki
Kontrast