Fotorelacja z przedstawienia pt. „Z malowanej skrzyni”

„Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie …” – tak śpiewali aktorzy, dzieci i rodzice w sobotnie przedpołudnie w Oddziale Dziecięcym.

W piękne, sobotnie przedpołudnie 14 października 2017 r. teatr „Złoty Dukat” zagrał barwny, lalkowy spektakl pt. ” Z malowanej skrzyni”. Dzieciom ukazała się dziewczynka z Krakowa, która zgubiła swoją lalkę Petronelkę.

Szukała jej wokół rodzinnego miasta, a po drodze spotkała różne postacie : Jaworowych ludzi, Ojca Wirgiliusza z dziećmi, Michała Małego i Michała Dużego. „Gadający i błyskający” piec, zaskakujące przygody stworzyły dynamiczną interakcję z młodą widownią. Na koniec aktorzy w oryginalnych strojach krakowskich zatańczyli Krakowiaka, a cała sala zaśpiewała razem fragment piosenki „Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie”. Dużą atrakcją dla dzieci było to, że mogły dotknąć i pobawić się laleczkami z innych przedstawień. Dziękujemy teatrowi „Złoty Dukat” za przekazaną dzieciom wiedzę i świetną rozrywkę!