Fotorelacja z Konkursu Recytatorskiego pn.”Święto Wiosny” w Oddziale Dziecięcym

Konkurs Recytatorski pn. „Święto Wiosny” zorganizowany przez Oddział Dziecięcy 22 marca 2019 roku był upamiętnieniem twórczości wybitnej pisarki dla dzieci pani Joanny Kulmowej.

Urodziła się w Łodzi na początki XX wieku, tam też ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej oraz
reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

Od 1955 r. pełniła funkcję redaktora działu teatralnego w wydawnictwie „Nasza Księgarnia”. Jako poetka debiutowała w 1952 r. Jej twórczość to połączenie liryzmu z dowcipem i elementami groteski.

Autorka w swoich wierszach chętnie odwołuje się do świata wyobraźni i humoru.

Za swoje osiągnięcia otrzymała wiele nagród i odznaczeń, m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Order Uśmiechu , tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dzieci przybyłe na konkurs pięknie prezentując się przed Jury wyrecytowały krótkie,  ale za to pełne mądrych treści i opisów przyrody wiersze.

Dwadzieścioro dwoje dzieci z dzielnicy Wawer, a także Pragi Południe na pamiątkę spotkania  w Bibliotece dla dzieci i młodzieży przy ulicy Trawiastej otrzymało kolorowe zakładki do książek.

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za wybór tekstów i przygotowanie dzieci do eliminacji.