Fotorelacja z działań dla przedszkolaków w Oddz. Dz.

Oddział Dziecięcy odwiedzają przedszkolaki.

W Oddziale Dziecięcym już drugi rok realizowany jest projekt edukacyjno-kulturalny pn. „Najsłynniejsze legendy świata” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Projekt jest działaniem lokalnym polegającym na podjęciu akcji czytania w środowisku lokalnym.
W Czytelni Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer prezentowane są utwory,
które pozwalają podróżować przedszkolakom w wyobraźni przez różne kontynenty i kraje.

Dzieci wieku 5-6 lat po wysłuchaniu baśni z innego kręgu kulturowego rozmawiają z bibliotekarzem o bohaterach i wydarzeniach przedstawionych w baśni a następnie tworzą według swojej wyobraźni tło akcji.

Bibliotekarz jest inicjatorem wśród dzieci podtrzymywania więzi z literaturą, a także przewodnikiem warsztatów literacko – plastycznych. Z piosenką i z krótkimi zabawami dzieci mogą twórczo spędzić czas w bibliotece.