FabLab- muzyczna przestrzeń w Kulturotece przy ul. Błękitnej

FabLab muzyczny Pobite Gary! jest stałym punktem na mapie Warszawy, do którego muzykujący mieszkańcy w każdym wieku mogą przyjść, aby rozwijać swoje muzyczne pasje. Muzykowanie indywidualne i zespołowe to coś, czego trzeba spróbować, to także przyjemność, do której warto wrócić po latach. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych amatorów grania i śpiewania. Naszym celem jest stworzenie Wam warunków do aktywności muzycznej.

FabLab to miejsce dla każdego, w kim drzemie muzyka. Tutaj, w swobodnej i przyjaznej atmosferze można zajmować się nią na wiele sposobów, można eksperymentować i ćwiczyć, tworzyć i dzielić się efektami pracy. Nie trzeba być wirtuozem, ważne, żeby chcieć zajmować się muzyką!

W FabLabie Pobite Gary! nieodpłatnie udostępniamy salę prób, instrumenty, a nawet studio nagraniowe z reżyserką. Można także skorzystać ze wsparcia profesjonalnych muzyków i instruktorów.

Niedługo plan zajęć zapełni się naszymi propozycjami, ale wpływ na program FabLabu będą mieć także użytkownicy.

Chcemy, aby FabLab był miejscem, gdzie rozkwitają indywidualne talenty i kreatywność, a także dobre relacje międzyludzkie i współpraca. Pojawią się tu regularne zajęcia grupowe dla dzieci, młodzieży i seniorów. Stawiamy także na działania międzypokoleniowe, dające przestrzeń dla wymiany myśli i doświadczeń muzycznych.

Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, rodziny, jak i zespoły amatorskie, muzykujących seniorów oraz zorganizowane grupy szukające przestrzeni do muzykowania i rozwoju umiejętności.

Dlaczego muzyka?

• Muzyka jest dobrem, które wzbogaca nasze życie, podnosi jego jakość, jest wspaniałym językiem komunikowania się między ludźmi, daje poczucie szczęścia i piękna, przynosi dobrą energię i przyjaźń, buduje sukcesy życiowe.
  • 98% ludzi na świecie rodzi się ze zdolnościami muzycznymi wystarczającymi do tego, aby czysto śpiewać i muzykować. Rozwój słuchu muzycznego jest najintensywniejszy w pierwszych latach życia, ale przez całe życie można kształtować rozmaite umiejętności muzyczne. Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno!
  • Muzyka to język emocji i wyobrażeń, który działa na nasz mózg i pobudza wyobraźnię w sposób, którego żaden przekaz słowny nie jest w stanie zastąpić. Dzięki temu wspiera naszą indywidualność, wrażliwość i kreatywność.
  • W muzyce ważne jest czyste i zgodne brzmienie, poczucie tonacji i czasu, które warto osiągnąć dla wspólnego sukcesu i satysfakcji. Zespołowe śpiewanie i granie sprzyja obecności w naszym życiu wielu potrzebnych wartości: wzajemnego szacunku, rzetelności, umiejętności dialogu, empatii.
  • Praktyka muzyczna daje poczucie sprawczości i satysfakcji z wyników pracy, wzmacnia pewność siebie, umiejętność samodyscypliny i organizacji czasu.
  • Zespołowe muzykowanie przywołuje i rozwija nasze umiejętności współpracy w grupie, stwarza przestrzeń dla współpracy i przyjaźni, inspiruje do rozwoju i konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
  • Pracujmy muzycznie i integrujmy się wokół muzyki !

Nasze propozycje w FabLabie:

• zajęcia muzyczno – ruchowe dla dzieci,
  • zajęcia muzyczne dla grup zorganizowanych (przedszkola, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńczo-wychowawcze, MOS, MOW, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w tym także szkoły specjalne),
  • przestrzeń do pracy dla amatorskich grup muzykujących,
  • warsztaty rodzinnego muzykowania,
  • grupowe zajęcia instrumentalne dla wszystkich grup wiekowych,
  • śpiewanie w grupach – dla wszystkich grup wiekowych,
  • udostępnianie sali prób oraz studia nagrań,
  • organizacja wydarzeń muzycznych.

Zapraszamy na Facebooka FabLabu:https://www.facebook.com/FabLab-Pobite-Gary-1081166535424848/

więcej informacji o FabLab-ie